Smetanova výtvarná Litomyšl

Cyklus výstav vizuálního umění Smetanova výtvarná Litomyšl nejen doplňuje nabídku pro návštěvníky Národního festivalu Smetanova Litomyšl, ale láká k letní návštěvě města další milovníky umění. Koncept projektu, do něhož vstupují různí pořadatelé a svobodně, různorodě a přesto společně zaplňují jednotlivé „sály“ galerie jménem Litomyšl, je sám o sobě ojedinělý. Počet zapojených subjektů a souběžně pořádaných výstav v malém desetitisícovém městě je však bezpochyby unikátem. Původně pouhá doprovodná akce si tak postupně vydobyla vlastní renomé a stala se kulturním počinem, obohacujícím českou výtvarnou sezónu.  

Smetanovu výtvarnou Litomyšl za podpory Bohemian Heritage Fund. Pardubického kraje a Města Litomyšl pořádá Smetanova Litomyšl, o. p. s., ve spolupráci s Atelierem Duke Bohemia, Českou inspirací, Fakultou restaurování Univerzity Pardubice, Galerií Miroslava Kubíka, Galerií Kroupa, městem Litomyšl, Městskou galerií Litomyšl, Městským muzeem Česká Třebová, Portmoneem - Museem Josefa Váchala, Regionálním muzeem v Litomyšli, Východočeskou galerií v Pardubicích, White Gallery v Osíku a s vystavujícími umělci. 

15. ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle 2019

Katalog k prolistování    Katalog ke stažení

  

14. ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle 2018

Také jubilejní 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl (14. 6. - 7. 7. 2018) doprovodila přehlídka výtvarného umění. V programu 14. Smetanovy výtvarné Litomyšle byla třicítka výstavních projektů, realizací ve veřejném prostoru a pozvánek do okolních galerií.

 

Katalog ke stažení

 

12. ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle 2016

Dvanáctý ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle představil téměř kompletní průřez dějinami výtvarného umění od gotiky přes baroko, 19. století, až po současnost a dotkl se i budoucnosti. Opět oživil tradiční výstavní prostory, ale zároveň zpřístupnil zcela nové, netradiční prostory, jakými jsou krypta kostela Nalezení sv. Kříže, budoucí knihovna Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v nové přístavbě Piaristické koleje, nová ateliérová budova fakulty, nebo veřejnosti často zcela neznámé litomyšlské dvorky.