HLUBOKÁ PŘITAŽLIVOST

Nejnádhernější díla českého umění XX. století, jež vzbuzují nejrozmanitější touhy.
Kupka, Kubišta, Zrzavý, Čapek, Filla, Slavíček, Toyen, Prucha, Štyrský, Sklenář, Šíma, Sýkora, Grygar, Malich, Boštík, Cigler, Lhoták, Díaz, Gutfreund

 

Pořádá Galerie Zdeněk Sklenář
Galerie Zdeněk Sklenář, Mariánská ulice 1097, Litomyšl, 11.-30.6.2011 
Otevřeno denně od 10 do 18 hodin
Zahájení výstavy 11. 6. 2011 od 10.00 do 13.30 hodin


Zdeněk Sklenář, synovec a jmenovec jednoho z nejlepších českých malířů XX. století, založil v polovině devadesátých let v Litomyšli Galerii Zdeněk Sklenář. V roce 1999 rozšířil svou činnost do Prahy, kde umístil stejnojmennou galerii na Smetanovo nábřeží. Systematicky se věnuje prezentaci českého umění u nás i v zahraničí s důrazem na mimořádnou kvalitu a výjimečnost. Velký důraz klade na výtvarníky 20. století, avšak podporuje i současnou mladou generaci. Neomezuje se však pouze na obchodní a výstavní činnost, ale vydává i grafická alba, listy předních českých výtvarníků a publikace - monografie a katalogy. S velkým úspěchem tak působí i k popularizaci jmen našich velkých autorů a rozšiřuje poznání jejich díla nejen mezi odborníky.

Rukama Zdeňka Sklenáře prošla řada opravdu vzácných děl, s nimiž se může zájemce "naživo" setkat jen naprosto výjimečně. Právě taková mimořádná díla se chystá Zdeněk Sklenář vystavit v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle, a nadělit tak (nejen) sám sobě dárek ke svým padesátinám. 


 

 

Výstavy 2011    Další výstavy v tomto místě


Fotografie z vernisáže: